Pożar w budynku mieszkalnym

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lipka.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ze Złotowa wraz z grupą operacyjną oraz najbliższe jednostki ochotniczych straży pożarnych. Po rozpoznaniu potwierdzony został pożar w obrębie poddasza a bezpośrednio ogniem objęte były elementy instalacji elektrycznej w części głównego zabezpieczenia energetycznego. W toku prowadzonych działań pożar został ugaszony a w zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. W bezpośrednich działaniach zaangażowanych było 20 strażaków z KP PSP Złotów, OSP Lipka, OSP Batorowo wspieranych przez służby Pogotowia Energetycznego.

W tym miejscu APELUJEMY, w związku z obecnym okresem jesienno-zimowym, rozpoczynającym się także okresem grzewczym o zachowanie szczególnej ostrożności w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych i instalacji elektrycznych, tak, aby maksymalnie ograniczyć potencjalne zagrożenia związane z możliwością powstania pożaru, niosącego bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, życia i mienia.

 

Pożar w budynku mieszkalnym – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)