Pracownica pilskiego szpitala zakażona koronawirusem. Oddziały Ginekologiczno-Położniczy i Neonatologiczny zamknięte do 17 maja

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA.Do 17 maja (niedziela) b.r. zamknięte będą Oddziały Ginekologiczno-Położniczy oraz Neonatologiczny w Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Z powodu pozytywnego wyniku badań PCR w kierunku COVID -19 u jednej z pracownic szpitala jesteśmy zmuszeni czasowo ( na 5 dni) zamknąć wymienione oddziały. Ma to związek z podjętą przez nas decyzją przebadania wszystkich pracowników w/w oddziałów w kierunku wykluczenia Covid-19 i dezynfekcji wszystkich pomieszczeń w/w oddziałów.

Od 76 pracowników szpitala pobrano wymazy. Wszystkie do tej pory otrzymane wyniki, które spływają do nas na bieżąco, nie potwierdzają zakażenia pozostałego personelu. Do zakażenia naszej pracownicy doszło wg naszych ustaleń poza terenem szpitala. Pracownica nie uczestniczyła w żadnym z porodów.

Szpital w pozostałym zakresie pracuje bez ograniczeń, z zachowaniem wszelkich procedur. Wprowadzone kilka tygodni temu przez szpital procedury pozwoliły na szybkie ustalenie osoby, która okazała się nosicielem i zabezpieczenie pozostałego personelu szpitala oraz pacjentów.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o istotnych kwestiach w tej sprawie.

Zastępca Dyrektora Szpitala ds. Leczniczych

dr n. med. Aldona Pietrysiak