Prawie trzeźwy poranek i wysokie grzywny

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

POWIAT ZŁOTOWSKI. 600 skontrolowanych kierowców, w tym trzech po wcześniejszym spożyciu alkoholu – to bilans policyjnej akcji “Trzeźwy poranek” w powiecie złotowskim. 

 Mundurowi intensywnie kontrolowali trzeźwość kierowców, ponieważ właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Działania rozpoczęły się 3 stycznia wczesnym rankiem i trwały kilka godzin.

Łącznie sprawdzono stan trzeźwości blisko 600 kierujących. Trzech z nich zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniej spożytym alkoholu -stracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

-Zatrzymany kierowca, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, odpowiadać będzie zgodnie z przepisami i taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. W tym przypadku grzywna może wynosić do 2 500 złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że od 1 stycznia 2022 roku, aż sześciokrotnie wzrosła maksymalna wysokość grzywny nakładanej przez sąd, która wynosi 30 000 złotych – mówi mł. asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie. –Wciąż apelujemy, by miejsce za kierownicą zajmowały jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele – dodaje.

Policja apeluje: Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą informując o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Widzisz-reaguj-dzwoń pod 112.

(Red.)
Fot. KPP Złotów