Prezerwatywa, czy inne środki antykoncepcji wydają się powszechne i ogólnodostępne, ale czy na pewno?

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia
Jak mówi Michał Przydróżny, działacz lokalnej Lewicy – „Z danych z 2019r. możemy dostrzec niechęć do stosowania środków antykoncepcyjnych. Aż ponad połowa Polek i Polaków nie stosuje antykoncepcji narażając się na ogromne ryzyko.”
Podkreśla również, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z potrzeby stosowania prezerwatyw – „Według rankingu Contraceptia Polacy są na szarym końcu Europy jeśli chodzi o wiedzę nt. antykoncepcji. Wiele osób traktuje prezerwatywy jako ochronę przed zajściem w ciążę, a to tylko jedna z zalet. Prezerwatywy chronią nas przede wszystkim przed zarażeniem i rozprzestrzenianiem chorób płciowych groźnych dla naszego zdrowia i życia. Aby podnieść świadomość mieszkańców Piły na temat środków antykoncepcjnych, rozdam im dzisiaj prezerwatywy i ulotki zachęcające do stosowania antykoncepcji!”
Apelował on także o wprowadzenie w szkołach rzetelnych lekcji edukacji seksualnej – „Wiele młodych osób szuka informacji na temat seksu w niesprawdzonych źródłach, co skutkuje nieprzyjemnymi konsekwencjami. Uważam, że każda młoda osoba powinna posiąść wiedzę na temat swoich potrzeb i funkcjonowania swojego ciała od ekspertów w szkole.”
Michał Przydrożny