PRGOK wysyła listy polecone

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Związek Międzygminny ?Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi? informuje, że zakończyła się wysyłka zawiadomień o nowej stawce opłat za odbiór odpadów komunalnych dla mieszkańców gmin członkowskich.

Zawiadomienia wysyłane były listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, za pośrednictwem Poczty Polskiej, ponieważ nie są to zwykłe pisma informacyjne, lecz takie, które wywołują realne skutki prawne. Zasady wysyłania takich zawiadomień regulują przepisy Ordynacji podatkowej, do których przestrzegania zobowiązany jest Związek Międzygminny ?Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi?. Ustawodawca przepisami specustawy, która wprowadza nowe rozwiązania związane z chorobą COVID-19, nie zwolnił nas z tego obowiązku.

Poczta Polska, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo listonoszy i kurierów oraz odbiorców przesyłek, wyposażyła swoich pracowników w rękawiczki i maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji. W zestawy do ochrony osobistej wyposażone są również osoby obsługujące klientów w placówkach pocztowych.

Dodatkowo, w trosce o własne bezpieczeństwo, zachęcamy mieszkańców do korzystania z własnych długopisów podczas potwierdzania odbioru listu oraz do zakładania jednorazowych rękawiczek i maseczek ochronnych.

D. Bonzel/PRGOK