Próbowałem przywitać premiera Mateusza Morawieckiego. Niestety zostałem oszukany…

Chodzież Najnowsze Polityka Wydarzenia
CHODZIEŻ.  Przypomnijmy. Mateusz Morawiecki dzisiaj przed południem gościł w Chodzieży. Powitał go tłum mieszkańców, transparenty z Dudą i Trzaskowskim, oklaski, okrzyki i… gwizdy. 
   Na  materiałach filmowych można zobaczyć włodarza miasta Jacka Gursza, którego nie dopuszczono do głosu…
 Oto, jak ten fakt  skomentował na Facebooku burmistrz Chodzieży:
   “Próbowałem przywitać premiera Mateusza Morawieckiego w Chodzieży. Niestety zostałem oszukany przez posła Krzysztofa Czarneckiego i nie dopuszczono mnie do głosu na scenie mimo danego wcześniej gentelmeńskiego słowa. Trzeba więc było zrobić to inaczej. Witając zadałem premierowi 3 pytania, które dotyczą wszystkich mieszkańców Chodzieży:
1. Dlaczego nie było pomocy ze strony rządu dla naszej porcelany gdy o nią prosili właściciele firmy?
2. Dlaczego nie będzie budowy ronda przy cmentarzu?
3. Czy jest szansa na rekompensatę kosztów, które ponieśliśmy jako miasto w związku z narzuconymi nam wydatkami w 2019 roku? Premier nie przyjął ode mnie specjalnie na tę okazję przygotowanego rachunku”.
J. Gursz: Tak próbowałem wręczyć rachunek mieszkańców Chodzieży premierowi. Widział, przeczytał ale nie zabrał…

Jacek Gursz powitał jednak gościa z Warszawy. Z bocznej sceny. Zagłuszany okrzykami “Andrzej Duda”, “Zwyciężymy”. Powiedział m.in.

Właściciele chodzieskiej Porcelany wielokrotnie zwracali się do pana z prośbą o pomoc. O uratowanie zakładu. Pan pozostał obojętny i bierny. Nam dzisiaj pozostaje zamknięty zakład (…).

 (Red.)/ (fb)