Prowadził na haju. Narkotyki ukrywał w domu

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. Dzielnicowi z lubaskiego posterunku zatrzymali 38-latka, który kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. Podczas przeszukania jego domu, mundurowi znaleźli tabletki ecstasy i marihuanę. Za posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem, mężczyźnie grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

Piątkowy ranek nie był szczęśliwym dla 38-letniego mieszkańca gminy Lubasz.

Dzielnicowi z lubaskiego posterunku pełniąc służbę na terenie Klempicza, zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Był podenerwowany widokiem policjantów. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie przeprowadzone narkotesterem dało wynik pozytywny. Okazało się, że 38-latek był pod wpływem amfetaminy. W chwili zatrzymania próbował nawet połknąć woreczek strunowy z zawartością narkotyku. Policjanci zdołali go jednak zabrać i zabezpieczyć. Od mężczyzny została też pobrana krew do dalszych badań – informuje asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka, mundurowi znaleźli kilka tabletek ecstasy i marihuanę.

-Mężczyzna na chwilę obecną usłyszał już zarzut posiadania narkotyków. Za kierowanie pod wpływem zabronionych środków i ich posiadanie grozi mu kara do kilku lat więzienia – dodaje Górzna-Kustra.

(Red.)