Prowadził na trzech promilach

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił mieszkaniec Jastrowia, który zatrzymał pijanego kierowcę i wezwał patrol Policji.

 Wczoraj wieczorem, około godziny 21:00 patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, wezwany został na trasę Jastrowie-Górzna. Właśnie tam mieszkaniec Jastrowia zatrzymał pijanego kierowcę. Zaniepokoił go fakt, że osobowe audi poruszało się bez wymaganego oświetlenia, a kierowca nie potrafił zapanować nad autem.

Kierowca został przekazany mundurowym, którzy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że 50-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie… trzeźwiał. Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.  

Policja przypomina: Ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Zatrzymanego należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji.

(Red.)