PRZED NAMI MAJOWY WEEKEND- BĄDŹMY OSTROŻNI I ROZWAŻNI

Na sygnale Wałcz Wydarzenia

W ciągu całego majowego weekendu policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Wzmożone patrole będą pełnić służbę w dniu rozpoczęcia i zakończenia majówki. Wszystko po, aby na drogach powiatu wałeckiego było bezpiecznie i spokojnie.

Od piątku tj. 29.04 do 04.05 policjanci będą pełnić wzmożone patrole na drogach. Jednak najwięcej kontroli można spodziewać się w dniu rozpoczęcia i zakończenia „majówki” . Przede wszystkim funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie  w ruchu drogowym.

Policjanci będą sprawdzać przede wszystkim, czy kierowcy nie przekraczają dozwolonych prędkości, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami. Sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących. Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami, pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy i wzajemny szacunek.

Apelujemy do kierowców, w tym miłośników jazdy motocyklowej o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności na drogach!.

Zanim ruszymy w podróż pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad, który zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności.

  • KPP Wałcz