Przedszkolaki dobrze znają ziemię trzcianecką

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Już po raz dziewiąty  zorganizowano turniej wiedzy o ziemi trzcianeckiej.  O puchary walczyli najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy.

Tegoroczna edycja przeprowadzona została w Kinie Osiedlowym, co wzbudzało jeszcze większe emocje i napięcie. Dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej na widowni mogły zasiąść całe grupy przedszkolaków kibicujących swoim drużynom. Organizatorem turnieju, podobnie jak w latach ubiegłych było Gminne Przedszkole Nr 1 w Trzciance, które w tym roku wsparte zostało przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

W turnieju wzięło udział dziewięć drużyn z Gminnego Przedszkola nr 1, 2, 3, 4 i Siedliska/Oddział w Runowie, z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej Nr 1, 2, 3 i Szkoły Katolickiej. Dwuosobowym drużynom przygotowano jedenaście pytań z zakresu znajomości miasta i historii. Różnorodność konkurencji i ich stopień trudności nie sprawiły dzieciom większych problemów. Poprawność odpowiedzi oceniało trzyosobowe jury w składzie: Elżbieta Wiśnicka ? dyrektor Muzeum Ziemi Nadnoteckiej i jednocześnie przewodnicząca jury, Dominika Wiśniewska ? zastępca burmistrza Trzcianki i wieloletni nauczyciel historii Anna Hlebionek.

Dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę, którym zostało Gminne Przedszkole Nr 4, które reprezentował Filip Iciek i Cyprian Maćkowski, II miejsce przypadło drużynie oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 ? Kacper Radwański i Michał Wawrzyniak, natomiast III miejsce zajęło Gminne Przedszkole Nr 1 ? Kacper Chlebowski i Michał Tyll.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy dodatkowo puchary. Na zakończenie piątkowego turnieju odbyła się prezentacja filmu rysunkowego, nakręconego na podstawie legendy o trzcianeckiej sarence, przygotowanego dla dzieci przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.

 Źródło: trzcianka.pl