Uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego i gaśniczego dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży

Chodzież Najnowsze Regiony Wydarzenia

CHODZIEŻ. 19 października 2023 roku podczas zmiany służbowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego i gaśniczego dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży.

Przekazany sprzęt to sanie ratunkowe pneumatyczne RR 4 3.6 m oraz lanca gaśnicza kominowa mgłowa. W uroczystym przekazaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży bryg. Adam Grunwald wraz z zastępcą i kadrą dowódczą oraz ze strażakami dwóch zmian służbowych. Komendant Powiatowy podziękował Panu Grzegorzowi Kuchta przedsiębiorcy z terenu powiatu chodzieskiego za wsparcie chodzieskiej komendy w w/w sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Ponadto podziękowania zostały skierowane do Pana Artura Krasnopolskiego – funkcjonariusza tutejszej komendy, który w znacznym stopniu przyczynił się do pozyskania przekazywanego sprzętu.
Sannie ratownictwa wodnego do stosowania na rzekach, zalanych terenach miejskich i przybrzeżnych, w górach i na jeziorach. Sanie są lekkie i przenośne, zarówno w stanie napompowanym, jak i bez powietrza. Są łatwe w manewrowaniu i można na nich wiosłować,
ciągnąć ręcznie lub holować skuterem wodnym, łodzią lub małym poduszkowcem. Lanca kominowa mgłowa jest to produktem, ułatwiającym działania gaśnicze podczas pożarów sadzy w kominie. Lanca pozwala gasić pożary sadzy znacznie szybciej, łatwiej, czyściej i bezpieczniej. Wprowadzona mgła wodna w całości odparowuje w pełni wypełniając przewód kominowy, obniżając temperaturę sadzy i przewodu kominowego oraz odcinając dopływ tlenu do źródła pożaru dzięki czemu jest tak szybka i skuteczna. Dzięki odpowiedniej wielkości kropli nie ma możliwości do pękania przewodu kominowego, gdyż każda kropla odparowuje przed kontaktem z rozgrzanym elementem.

Opracowanie: bryg. Leszek Naranowicz (KP PSP Chodzież).
Zdjęcia: kpt. Artur Binkowski (KP PSP Chodzież).