Przestępcy z gminy Szamocin z aktami oskarżenia

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży skierowali akty oskarżenia przeciwko czterem podejrzanym. Mają oni na swoich kontach szereg przestępstw dokonanych na terenie powiatu chodzieskiego i nie tylko.

Chodzieska Policja od lutego tego roku otrzymywała zgłoszenia związane z kradzieżami z włamaniem oraz samymi kradzieżami na terenie powiatu. Policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem tych spraw, ustalili, kim są przestępcy. 

-Okazali się nimi mieszkańcy gminy Szamocin. 3 mężczyzn w wieku 25 i 30 lat zostało zatrzymanych. 25-latek usłyszał kilkanaście zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem i samymi kradzieżami. Przestępstw tych dopuścił się na terenie miejscowości Sypniewo, Szamoty, Laskowo, Atanazyn, Próchnowo i Lipa Góra. Mężczyzna działał wspólnie i w porozumieniu z dwoma kolegami w wieku 25 i 30 lat, którym także przedstawiono zarzuty w zależności od przewinienia ? informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

Jak zaznacza, łupem przestępców padło wszystko, co było wartościowe, między innymi: sprzęt wędkarski, RTV, sprzęt budowlany, paliwo, butle z gazem, agregaty, rowery. Łączne straty opiewają na kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

-25-latkowi, któremu zarzuca się kilkanaście przestępstw dotyczących kradzieży z włamaniem oraz kradzieży, w innym postępowaniu postawiono 2 zarzuty dotyczące podpaleń, do jakich doszło w miejscowości Lipia Góra. W kwietniu tego roku podpalił 200 sztuk opon, a innym razem 180 sztuk balotów słomy. Łączne straty oszacowano na ponad 17 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna dopuścił się innych przestępstw na terenie powiatu pilskiego, gdzie także działał w różnych konfiguracjach ze swoimi kolegami ?po fachu? ? dodaje asp. Smardz-Dymek.

Policjanci odzyskali znaczną część mienia, która została skradziona. Wszystkim za wejście w konflikt z prawem grożą surowe kary.

(Red.)