Przyjdź i pomóż

Chodzież Najnowsze Polityka Wydarzenia

W piątek i sobotę, 11 i 12 marca, w sklepie Netto w Chodzieży trwać będzie zbiórka rzeczowa na pomoc Ukrainie. Zbiórkę organizuje Pilski Bank Żywności. Powiat chodzieski jest członkiem tej organizacji, a więc wszystkie zebrane dary posłużą wyłącznie uchodźcom znajdującym się na naszym terenie. Wolontariuszami pomagającymi w zbiórce będą członkowie Młodzieżowej Rady Powiatu Chodzieskiego.

Zbieramy produkty z długą datą przydatności, (minimum 1 miesiąc) takie jak: woda, żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne), bakalie, orzechy, konserwy, makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania; naczynia kuchenne jednorazowego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż (silikon spożywczy lub plastik).

Potrzebne są także środki higieny i czystości: płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, podpaski, pampersy, kremy dla dzieci, papier toaletowy i ręczniki papierowe, ręczniki (w tym z mikrofibry), worki na śmieci.

Zbiórka 11 i 12 marca, w godz. 10 – 18, sklep NETTO, ul. Ujska 3 w Chodzieży. Zachęcamy Państwa do pomocy. Wszystkie zebrane rzeczy wesprą uchodźców, którzy przebywają na terenie powiatu chodzieskiego.

  • Starostwo Powiatowe w Chodzieży