Punktowany start lekkoatletów w Kwidzynie

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

KWIDZYN. Dla lekkoatletów pilskiej GWDY Przełajowe Mistrzostwa Polski w Kwidzynie były ostatnim startem kończącym całoroczny cykl imprez wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020.

Na dobrze przygotowanej trudnej crossowej trasie wystartowała trójka biegaczy PLKS Gwda Piła. W stawce zawodników na 5000 m kategorii juniorów młodszych wysokie dwunaste miejsce zajął utalentowany Mikołaj Czechowicz.

O zdobycie punktów dla zespołu ?Gwdy? postarał się również szesnastoletni junior młodszy Norbert Śliwiński, który na tym samym dystansie w stawce ok. osiemdziesięciu zawodników zajął trzydziestą pierwszą lokatę.

Takie samo miejsce w biegu na 6000 m juniorów wywalczył też junior Jakub Wachowiak. Dorobek klubu został powiększony o kolejne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego.

Łącznie w sezonie 2020 lekkoatleci ?Gwdy? wywalczyli 88 pkt., zajmując tym samym drugie miejsce wśród klubów w regionie pilskim w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu.