Pytanie które nurtuje wielu Pilan – Co dalej z Polonią?

Sport Wydarzenia

PIŁA.  Na 24.09.2019  władze klubu zaprosiły prezydenta Piły i sponsorów, aby porozmawiać o przyszłości. Na spotkaniu nie zjawił się Piotr Głowski. Czy to oznacza koniec Polonii?

Pan prezydent poinformował, że ustali nowy termin w jakim będzie mógł się spotkać – przekazał wiceprezes klubu, Remigiusz Kaja.

Miasto Piła jest głównym sponsorem pilskiego klubu. W 2019 roku na konto Polonii wpłynąć miało około miliona złotych. Na chwilę obecną władze Piły na czele z prezydentem Piotrem Głowskim nie chcą zadeklarować konkretnej pomocy finansowej na kolejny rok.

Brak deklaracji powoduje, że pilanie nie mogą konstruować budżetu na sezon 2020 oraz rozmawiać z potencjalnymi zawodnikami.

Ustaliliśmy, że się nie poddajemy i walczymy dalej o żużel w Pile, co z tego wyniknie i jaka przyszłość nas czeka to musimy poczekać przynajmniej do spotkania z prezydentem, bo wiadomo że miasto to obecnie największy sponsor klubu. Musimy poznać przewidywaną wysokość wsparcia na kolejny sezon, żeby odpowiedzieć co dalej. Na razie w klubie nikt nie myśli o najgorszym scenariuszu jakim byłaby likwidacja klubu. Jestem dobrej myśli i moim zdaniem należy poczekać na spotkanie z władzami. Dajmy sobie czas i innym, którzy byli na wtorkowym spotkaniu i deklarowali wsparcie – twierdzi Remigiusz Kaja.

Red.