Rąk do pracy nie zabrakło

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

SZYDŁOWO. Mieszkańcy i urzędnicy w czynie społecznym nasadzili ponad 600 roślin miododajnych. Rąk do pracy nie zabrakło.

Czy wiecie od jak dawna na świecie są pszczoły, bądź ile waży litr miodu? Te pytania padły 6 czerwca w trakcie prac przy enklawie miododajnej w Zawadzie (gm. Szydłowo) podczas Turnieju wiedzy o roślinach miododajnych i naszych małych zapylaczach.
To był niesamowity dzień… Osoby chętne oraz pracownicy Urzędu Gminy w Szydłowie, w czynie społecznym, nasadzili ponad 600 roślin miododajnych wśród nich m.in. lawendę, jeżówkę purpurową, aster nowoangielski oraz wiele innych odmian roślin przyjaznych pszczołom.

– Zachęcamy do odwiedzin naszej enklawy w Zawadzie i dbania o rośliny miododajne. To bardzo urokliwe miejsce w sąsiedztwie zabytkowego, drewnianego kościoła, ze ścieżkami edukacyjnymi i wiatą integracyjną sprzyja odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Już niebawem oddamy do użytku to miejsce po ostatnich szlifach jakie przed nami – mówi wójt Tobiasz Wiesiołek.
Zadanie realizowane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 4: Środowisko, Działanie 4.5. Ochrona przyrody, Poddziałanie 4.5.4. Edukacja ekologiczna.

Urząd Gminy w Szydłowie