Razem możemy więcej – pomagamy Mikołajowi

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Spółka Tarpil w Pile rozpoczęła przygotowania do kolejnej akcji charytatywnej ?Gramy dla…?.

Tym razem beneficjentem imprezy, która odbędzie się na targowisku miejskim w dniu 4 grudnia bieżącego roku
będzie Mikołaj Giersz.

Chcąc pomóc rodzicom Mikołajowi Spółka Tarpil, za pośrednictwem strony złotowiankahelp.pl zwraca się z prośbą o przekazywanie środków pieniężnych, na pokrycie kosztownej, długofalowej rehabilitacji Mikołaja.
Za pośrednictwem Facebooka zorganizowaliśmy licytację fantów:
https://www.facebook.com/groups/212023330584861
Oprócz tego pragniemy już teraz Państwa zaprosić na imprezę charytatywną, która odbędzie się 4 grudnia 2021 roku na targowisku Miejskim w Pile.

Kim jest Mikołaj ?

Mikołaj to mały wojownik, który mimo przeciwności jakie wyrastają na jego drodze pozostaje niezwykle pogodnym chłopcem. Poświęć nam 2 minuty i poznaj jego historię, a przekonasz się, że Twoja pomoc może zmienić jego świat!

Kiedy patrzysz na Mikołaja dostrzeżesz zdrowego chłopca, który zajęty jest zabawą ? uśmiechnięty, beztroski. Jednak jeśli poświęcisz chwilę, by przyjrzeć się mu trochę lepiej? Odkryjesz jego świat, inny niż ten, który wydawało się, ze widzisz chwilę wcześniej, inny niż ten ?na pierwszy rzut oka?.

U chłopca zdiagnozowano m.in. autyzm atypowy, dyspraksję, zaburzenia integracji sensorycznej, astmę, alergię, wiotkość mięśni, skoliozę, płaskostopie. Szereg słów, których część z nas nie zna, ale których znaczenie doskonale zna Mikołaj i jego rodzice?

Doskonale znają też grymas bólu na jego twarzy, który pojawia się podczas nasilenia bólów stawowych? dodatkowo w lutym tego roku u chłopca stwierdzono kolagenopatie ? istnieje podejrzenie choroby Ehlersa Danlos. To rzadka choroba genetyczna, podstępna, która atakuje cały organizm. Żeby potwierdzić diagnozę, Mikołaj musi mieć wykonane badanie, które nie jest refundowane przez NFZ, a jest jedyną drogą , która może dać odpowiedź na wiele pytań, na które specjaliści nie zawsze potrafią odpowiedzieć. Na dzień dzisiejszy Mikołaj jest pod opieką wielu specjalistów i ich grono cały czas się powiększa. Wymaga także systematycznej rehabilitacji.

Rodzice Mikołaja: Nigdy nie wiemy co przyniesie nowy dzień i jak Mikołaj będzie się czuł. Cały czas walczymy i będziemy walczyć o jak największą samodzielność i zdrowie naszego syna.

Agnieszka Woźna-Pyszewska
Spółka Tarpil Piła