Rekordowa zbiórka WOŚP w Dobrzycy. Zebrano 64 148 zł!

Najnowsze Piła Wydarzenia

DOBRZYCA. Tak duża kwota to zasługa prawie 120 licytacji oraz hojności uczestników Orkiestrowego Przedpołudnia, które miało miejsce w Dobrzycy.

-Jesteśmy przeszczęśliwi. Mimo, iż niemalże wszystko odbywało się w internecie to serce Dobrych Ludzi nie tylko z Dobrzycy, rozgrzały się do czerwoności! – mówi organizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Licytacje pozwoliły zebrać 49 320 zł, do puszek wrzucono 13 842 zł, a eSkarbonka zgromadziła 986 zł.

Najwyższe kwoty z licytacji osiągnęły: koszulka Michała Kubiaka (6 700 zł), warsztaty fotograficzne ze Sławkiem Nakonecznym (1 525 zł), wyprawa z Jarkiem Ramuckim (1 225 zł), weekend w Chacie Na Polanie (1 176 zł), weekend w agroturystyce Baba Jaga (1 135 zł), projektowanie ogrodu od Szkółki Hinca z Dobrzycy (1 125 zł) oraz leśne poszukiwania tropów wilków z Pawłem Kryką (1 025 zł). Hitem okazały się też licytacje szparagów z lokalnej plantacji w Dobrzycy. Pięć licytacji dało orkiestrze 2 330 zł! Chętnie licytowano również kubki WOŚP z limitowanej edycji Dobrzyca, które dołożyły 1 654 zł!

Zbiórkę wsparła również społeczność Starej Łubianki. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta zebrali 2108 zł, szczodrze dołożyli się również miejscowi przedsiębiorcy.

W niedzielne przedpołudnie mieszkańcy Dobrzycy oraz goście mieli okazję do zakupu ciast, wzięcia udziału w zabawie fantowej, czy napicia się gorącego napoju. To wszystko pozwoliło zebrać do puszek 13 842 zł.

-Tak wielki sukces to efekt połączenia serc wielu osób, nie tylko z Dobrzycy, ale z całej Gminy Szydłowo oraz z Piły. Stworzyliśmy świetną orkiestrową drużynę, która zagra nam jeszcze niejeden raz. Warto podkreślić, że dotychczasowe dwa finały WOŚP w Dobrzycy przyniosły orkiestrze niespełna 100 000 zł! ? dodaje Paweł Kądziela.

(Red.)/sztab WOŚP Dobrzyca