Ryszard Białczak byłby z nich dumny

Najnowsze Sport Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. 24 listopada siłownia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzciance była areną zmagań najlepszych w kraju sztangistów. Po raz kolejny w naszym mieście odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Masters ? memoriał Ryszarda Białczaka.

Zawody oficjalnie otworzył burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski, który podkreślił, że cieszy się z dużego zainteresowania imprezą i jej silną obsadą.

Ciężarowcy rywalizowali w dwuboju czyli w rwaniu i w podrzucie. W dziewięciu grupach, do rywalizacji przystąpiło pięćdziesięciu ośmiu zawodników z całej Polski, w tym czterech z Białorusi (dwanaście kobiet i czterdziestu sześciu mężczyzn). Nie zabrakło oczywiście mieszkańców Trzcianki, których wystartowało sześcioro, w tym pięcioro młodych reprezentantów sekcji podnoszenia ciężarów UKS Kajak. W rywalizacji juniorek, pierwsze miejsce zajęła Oliwia Tomkalska, trzecie Daria Wawrowska, a czwarte Aleksandra Brzezińska. Wśród juniorów triumfował Filip Wojtas, a drugie miejsce zajął Patryk Krawczyk. Wśród kobiet szóste miejsce zajęła Kinga Ślązak.

Najstarszym zawodnikiem był pan Jan Borkowski z Białogardu. 83-latek udowodnił, że z powodzeniem może rywalizować z młodszymi od siebie ciężarowcami, za co otrzymał olbrzymie brawa.

Do rywalizacji przystąpiła także Anna Sadowska z Legionowa, która w ubiegłym roku wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii 63 kg w grupie wiekowej 60-64 lata.

Memoriał miał również na celu podtrzymanie pamięci założyciela trzcianeckiej sekcji podnoszenia ciężarów i badmintona ? Ryszarda Białczaka. Pan Ryszard Białczak był cenionym działaczem sportowym, trenerem, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, a także założycielem trzcianeckiej sekcji podnoszenia ciężarów i badmintona. Swoim ogromnym doświadczeniem i wiedzą chętnie dzielił się z młodymi adeptami sportu, co przekładało się na wymierne wyniki osiągane przez jego podopiecznych. Pan Ryszard był niezwykle ceniony w trzcianeckim środowisku sportowym, a jego umiejętności i zaangażowanie stanowiły przykład dla młodego pokolenia. Przez wiele lat był również pedagogiem oraz radnym Rady Miejskiej Trzcianki.

trzcianka.pl