Są plany na stadion przy Bydgoskiej

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Od 6 000 000 do 10 000 000 złotych kosztować ma przebudowa stadionu żużlowego przy ulicy Bydgoskiej. Zakres inwestycji oraz sposób jej finansowania przedstawili prezydent Piły Piotr Głowski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Dariusz Kubicki.

Obiekt po przebudowie zachowa swój dotychczasowy charakter obiektu żużlowo-piłkarskiego.

?Chcemy, by efektem przeprowadzonej bez rozrzutności inwestycji, był ładny, nowoczesny i funkcjonalny stadion ? poinformował prezydent Piły Piotr Głowski.

Projekt przewiduje powiększenie płyty boiska piłkarskiego, przy jednoczesnym utrzymaniu dotychczasowej szerokości żużlowego toru.

?Chcemy także wymienić nawierzchnię toru na granitową, wymienić oświetlenie, przebudować całe zaplecze socjalno-techniczne z parkiem maszyn, pomieszczeniami socjalnymi, gabinetem lekarskim i pokojem dla sędziów włącznie. Przebudujemy również trybuny, które po zakończeniu inwestycji liczyć będą 5 000 miejsc siedzących. Myślę, że liczba siedzisk zaspokoi w Pile wszystkie potrzeby ? powiedział Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Jak oszacowali D. Kubicki i P. Głowski, przebudowa żużlowego stadionu kosztować będzie od 6 000 000 do 10 000 000 złotych. Gmina zakłada, że co najmniej połowa tej kwoty pochodzić będzie z budżetu państwa.

?Liczę w tym przypadku na wsparcie parlamentarzystów, którzy skutecznie lobbując w Ministerstwie Sportu, pozyskają dla nas dofinansowanie do tej inwestycji w wysokości minimum 50 procent kosztów zadania. Myślę, że na początku stycznia spotkam się z panami Marcinem Porzuckiem i Grzegorzem Piechowiakiem ? zadeklarował P. Głowski.

Modernizacja stadionu żużlowego ma być zarazem impulsem do odbudowy tej dyscypliny w Pile. Jak jednak zaznaczył prezydent Piły, musi się to odbyć na zdrowych zasadach, gwarantujących funkcjonowanie drużyny przez klika lat.

W opinii Piotr Głowskiego, tworzenie nowego klubu mogłoby się rozpocząć od szkółki żużlowej, by następnie z wychowanków zbudować drużynę seniorów, na początek z powodzeniem walczącą w drugiej lidze.

?Taki scenariusz jest absolutnie wykonalny ? podkreślili P. Głowski i D. Kubicki.

Miasto Piła (fb)/ (Red.)