Są wyższe i odblaskowe. W Pile pojawiły się pierwsze fluorescencyjne znaki drogowe

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Nowe znaki stanęły przy niektórych przejściach dla pieszych m.in. na Zielonej Dolinie, przy ulicy Ludowej oraz przy Muzeum Stanisława Staszica. Mają jeden cel – poprawę bezpieczeństwa przechodniów.

W czym tkwi  sekret ich “bezpieczeństwa”?  Otóż znaki D-6 z postacią pieszego zostały podniesione i zyskały fluorescencyjne obramowanie, co powinno zapewnić  ich dobrą widoczność o każdej porze dnia i nocy. Na razie nowe znaki pojawią się w 24 miejscach na terenie Piły.

Ale to nie wszystkie działania ukierunkowane na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Doświetlone zostaną również wybrane przejścia dla pieszych. Takie rozwiązanie zastosowano już m.in. na ulicy Śniadeckich przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Ponadto  – jak informuje Życie Piły – Zarząd Dróg i Zieleni w Pile opracował koncepcję nowych słupów oraz opraw oświetleniowych w kolorze żółtym z oznakowaniem i kamerą rejestrującą nadchodzącego pieszego. W momencie zbliżania się do przejścia sterowniki uruchamiają białe światło o większej mocy. Kolejnym rozwiązaniem jest odpowiedni kąt padania światła, który zapewnia widoczność całej sylwetki pieszego z perspektywy kierowcy. Takie oświetlenie ma powstać przy przejściu dla pieszych na ul. Browarnej (w sąsiedztwie skweru im. Kardynała Ignacego Jeża oraz Muzeum Stanisława Staszica).

 (Red.)