Samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody i stypendia sportowe

Najnowsze Regiony Sport Wydarzenia

Przyznano 69 stypendiów młodzieżowych a dodatkowymi nagrodami wyróżniono sportowców, którzy zajęli miejsca na podium Igrzysk Olimpijskich lub zdobyli medale Mistrzostw Świata lub Europy.

Wśród stypendystów, którzy będą otrzymywali wsparcie od 1 września 2021 r. do 31 sierpnia 2022 r. znaleźli się m.in. pochodząca z Zakrzewa lekkoatletka Klaudia Adamek i urodzony w Trzciance Jakub Stepun, który jest kajakarzem.

Wręczając stypendia samorząd Województwa Wielkopolskiego przyznał nagrody i stypendia sportowe.

Wręczając stypendia Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego gratulował osiągniętych wyników i życzył powodzenia na kolejnych zawodach.

– Cieszę się, że jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego możemy wspierać młode sportowe talenty. Mamy nadzieję, że stypendia młodzieżowe będzie można już niedługo zamienić na stypendia olimpijskie – powiedział.

Klaudia Adamek zajęła 7. miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, 10. na Igrzyskach Olimpijskich i 2. na Mistrzostwach Polski. Na co dzień jest zawodniczką KS Gwardia Piła.

Jakub Stepun zdobył 1. Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i 1. Miejsce na Mistrzostwach Polski. Trenuje w KS AZS AWF P Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego gratulował osiągniętych wyników i życzył powodzenia na kolejnych zawodach – Cieszę się, że jako Samorząd Województwa Wielkopolskiego możemy wspierać młode sportowe talenty. Mamy nadzieję, że stypendia młodzieżowe będzie można już niedługo zamienić na stypendia olimpijskie.

Jakub Stepun zdobył 1. Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i 1. Miejsce na Mistrzostwach Polski. Trenuje w KS AZS AWF Poznań.