Senator Szejnfeld patronem wystawy Rottweilerów

Chodzież Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia Zwierzęta

SZAMOCIN. Wystawa jest nierozłączną częścią hodowli psów. Imprezy organizowane przez organizacje kynologiczne, których celem jest zgromadzenie psów rasowych w określonym miejscu i czasie, oraz dokonanie ich prezentacji i ocena służą nie tylko realizacji hobby właścicieli psów oraz promocji danej rasy, lecz i rozwojowi samych psów. Jedna z takich wystaw odbyła się w ostatni weekend w Szamocinie, a Patronat Honorowy nad nią objął senator Adam Szejnfeld. 

Wystawa Rottweilerów w Szamocinie trwała dwa dni. W dniu 4 września odbyła się VI Specjalistyczna Wystawa Rottweilerów, natomiast 5 września odbyła się XXXIV Klubowa Wystawa Rottweilerów. W wystawie sędziowali Christian Bernbacher z Austrii oraz Gerard O’Shea ze Szwecji. W kategorii Zwyciężczyni Klubu Suka jak i Zwycięzca Klubu Pies, puchary ufundował patron honorowy wystawy, senator Adam Szejnfeld.

Organizatorami wystawy byli: Klub Rottweilera w Polsce oraz Związek Kynologiczny w Polsce, oddział w Chojnicach – Andrzej Szustkiewicz, Dariusz Ekiert i Paulina Kanecka.  

***

Rottweiler to pies pewny siebie, zrównoważony, z temperamentem i pasją do pracy, który nie lubi bezczynności. Nie straszny mu długotrwały wysiłek fizyczny i psychiczny, a jednocześnie potrafi skupić się na zadaniu.

Choć wyróżnia go silny popęd walki i duże poczucie własności, to prawidłowo wychowany i traktowany jak pełnoprawnym członek rodziny jest spokojny i przewidywalny. Kocha właściciela, jest lojalny wobec domowników, zaakceptuje też gości. Bez problemu odda właścicielowi kość czy ulubioną zabawkę, ale z determinacją broni jego rzeczy i swojego terenu przed obcymi. Wysoki próg pobudzenia sprawia, że nie daje się łatwo wyprowadzić z równowagi, ale gdy to nastąpi, reaguje szybko i gwałtownie.

Anna Karmowska
Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda