Seniorka spacerowała w koszuli nocnej

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Senior Wydarzenia

PIŁA. Wzorowa obywatelska postawa zawsze zasługuje na wyróżnienie. Takim zachowaniem wykazało się 45-letnie małżeństwo, które o godzinie 5 nad ranem zauważyło seniorkę ubraną jedynie w koszulę nocną. Na dworze panował mróz więc postanowili zaprosić schorowaną kobietę do domu. Wezwali również patrol policji, który ustalił miejsce zamieszkania seniorki. 89-latka wróciła szczęśliwie do domu, gdzie zaopiekowali się nią najbliżsi.

W środę o 5 nad ranem Dyżurny pilskiej jednostki uzyskał informację o błąkającej się po jednym z pilskich osiedli seniorce ubranej jedynie w koszulę nocną. Wysłany na miejsce patrol przeprowadził rozmowę z małżeństwem, które znalazło kobietę. Tłumaczyli, że podczas powrotu do domu zauważyli 89- latkę, która nie wiedziała dlaczego znalazła się w tym miejscu oraz nie pamiętała swojego adresu zamieszkania. W związku z wczesną porą i ujemną temperaturą postanowili zaprosić kobietę do domu, zrobili jej herbatę, a następnie wezwali patrol policji.

Kobieta pamiętała jedynie swoje imię i nazwisko, co wystarczyło policjantom do ustalenia jej miejsca zamieszkania. Seniorka cała i zdrowa wróciła do swojego mieszkania, gdzie zaopiekowała się nią rodzina. Jej nietypowe zachowanie było było spowodowane chorobą i podeszłym wiekiem.

Obywatelska postawa 45-letniego małżeństwa jest godna naśladowania. Aktualnie panujące warunki atmosferyczne powodują, że organizm zdecydowanie szybciej się wychładza. Szczególnie narażone na skutki mrozu są osoby starsze i schorowane. Reagujmy na wszelkie sytuacje, które budzą naszą wątpliwość.

  • KPP Piła, sierż. Magdalena Szukajło