Signify nagrodzony Białym i Zielonym Listkiem w XI konkursie Listki CSR POLITYKI

Biznes Inwestycje kraj Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia
Warszawa, Polska – Signify (Euronext: LIGHT), światowy lider branży oświetleniowej, już po raz kolejny został nagrodzony w konkursie Listki CSR POLITYKI – inicjatywy, której celem jest wyróżnienie liderów zrównoważonego rozwoju i ESG na polskim rynku. Signify został w tym roku wyróżniony aż dwoma listkami – Białym, po raz czwarty z rzędu, oraz Zielonym, w nowej, wprowadzonej w tym roku kategorii. Nagradza ona firmy, dla których redukcja negatywnego wpływu na klimat, zapobieganie zmianom klimatu oraz adaptacja do tych warunków są kluczowymi elementami strategicznych działań w biznesie oraz w relacjach z interesariuszami.
– „Nagroda w konkursie Listki CSR Polityki to potwierdzenie efektów strategicznych działań, jakie podejmuje Signify zarówno na polu zrównoważonego rozwoju, jak i społecznej odpowiedzialności, z czego jesteśmy bardzo dumni. Implementacja rozwiązań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu oraz szeroko zakrojone działania nakierowane na edukację klimatyczną to kluczowe kwestie
w naszej strategii. Jesteśmy dumni z tempa, w jakim spełniamy nasze zobowiązania wobec planety. Osiągnięcie neutralności węglowej w 2020 roku pozwoliło nam na postawienie sobie kolejnego ambitnego celu, którym jest zminimalizowanie śladu węglowego w naszym łańcuchu dostaw. Staramy się też angażować w lokalne inicjatywy w Polsce oraz sprostać globalnym wyzwaniom, ostatnio była to pomoc dla Ukrainy.” – skomentował Bogdan Ślęk, Dyrektor ds. Public & Government Affairs /CSR & Sustainability, Signify w Polsce.
Wśród inicjatyw na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym, zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialności w społeczeństwie i biznesie, w których udział bierze Signify znajdują się między innymi:
  • Partnerstwo w 3.edycji programu Climate Leadership organizowanego przez Centrum UNEP/GRID- Warszawa;
  • Inicjatywa „Race to Zero” nawołującej do przejścia na wydajnie energetycznie, zintegrowane oświetlenie LED;
  • Program „Green Switch”, który dotyczy ograniczania emisji gazów cieplarnianych w ramach Europejskiego Zielonego Ładu;
  • Autorski program „Jaśniejsze Życie, Lepszy Świat”, w którym firma od prawie 10 lat stawia sobie co raz ambitniejsze cele na rzecz zrównoważonego rozwoju, ale też odpowiedzialności społecznej i biznesowej.

Działania te są doceniane na rynku lokalnym, ale również światowym. Signify w latach 2017, 2018 i 2019, 2021 otrzymał tytuł Industry Leader w Dow Jones Sustainability Index. Oprócz bycia czterokrotnym laureatem Białego Listka CSR Polityki, oraz obecnie Zielonego Listka Polityki, firma zajęła również 1. miejsce w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna” w XV Rankingu
Odpowiedzialnych Firm. Ponadto od trzech lat znajduje się także w pierwszej piątce firm w klasyfikacji ogólnej. Zestawienie jest przygotowywane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.
Inicjatywa Listki CSR organizowana przez tygodnik „Polityka” we współpracy z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu ma na celu stworzenie zestawienia firm stosujących odpowiedzialne praktyki wspierające zrównoważony rozwój, zaangażowanie społeczne i przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu.
Biały Listek CSR POLITYKI otrzymują firmy, które deklarują wdrażanie najistotniejszych kategorii zarządczych rekomendowanych przez normę ISO 26000. Zielonym Listkiem CSR POLITYKI z kolei nagradzane są firmy posiadające politykę i plan działań związany z zarządzaniem wpływem środowiskowym, ochroną środowiska, bioróżnorodnością, co najczęściej towarzyszy wdrażaniu ISO 14001.
Rzecznik Prasowy Signify w Polsce