Spływ zimową Gwdą w przedwiosennej scenerii

Najnowsze Piła

PIŁA. W sobotę 15.02.2020, z okazji 75 rocznicy Powrotu Piły do Macierzy, odbył się kolejny spływ kajakowy zorganizowany przez Klub Turystyki Kajakowej PTTK GWDA w Pile.

Na wodę zeszło osiemnaścioro członków Klubu i ich przyjaciół. Dziesięć kolorowych kajaków ożywiło szare jeszcze wody Gwdy. Ładna, słoneczna aura sprzyjała powolnemu wiosłowaniu w kierunku Leszkowa.  Towarzyszyły im ptaki zdezorientowane pogodą i zieleniejącymi już gdzieniegdzie  pączkami krzewów. W Leszkowie  ekipa wysiadła na brzeg i przeszła pod cmentarze wojenne, by zapalić znicze dla upamiętnienia żołnierzy poległych w walkach o Piłę i spotkać się z piechurami i rowerzystami. Na wszystkich uczestników Rajdu Zimowego czekała gorąca grochówka.  Kajakarze popłynęli dalej przez Kalinę do Motylewa, w którym miejmy nadzieję, już wkrótce zastaną profesjonalny pomost kajakowy, budowę którego zgłosiliśmy w Pilskim Budżecie Obywatelskim.
W ten sposób rozpoczęliśmy sezon kajakowy.
Zapraszamy na nasze kolejne spływy, które są dostępne dla wszystkich chętnych.  Informacja o nich będzie niebawem umieszczona na stronie klubu www.Gwda.pila.pttk.pl
Prezes Klubu Joanna Piotrowska                                                                    
źródło: piła.pl