Spółka Pilskie Schronisko dla zwierząt – zarejestrowana

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Prezydent Miasta Piły poinformował dzisiaj samorządowców z ościennych gmin, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami została zarejestrowana spółka, która od 1 stycznia 2019 r. będzie realizować zadania związane m.in. z bezdomnością zwierząt.

W Urzędzie Miasta Piły odbyło się spotkanie, podczas którego Prezydent podtrzymał dotychczasowe deklaracje chęci współpracy z gminami, które do tej pory korzystały z usług schroniska mieszczącego się na terenie Gminy Piła.

Prezes zarządu Alicja Dorsz przedstawiła priorytety inwestycyjne, które mają zostać zrealizowane również dzięki partycypacji nakładów gmin, które deklarują podpisanie porozumienia.

Piotr Głowski, prezydent Piły zapowiada  “zmiany, które polepszą dobrostan zwierząt uwzględniając to, co widzieliśmy we wzorcowych schroniskach w Polsce”. Podtrzymuje także “chęć współpracy z osobami, którym dobro zwierząt leży na sercu.?

***

Dodajmy, że wszyscy pracownicy schroniska – co podkreślił prezydent Głowski – otrzymali propozycję dalszej pracy. A wśród zarządzających przytuliskiem znajdzie się osoba zawodowo związana z weterynarią,  co – zdaniem włodarza – “da gwarancję dobrego nadzoru weterynaryjnego”.

***

Przypomnijmy. Do tej pory właścicielem schroniska była firma Zenona Jażdżewskiego. Od kilku jednak lat wokół przytuliska krążyły negatywne komentarze. Dotyczyły one głównie złej opieki  i traktowania zwierząt jak również warunków, w jakich muszą one przebywać.

By zakończyć ten niegasnący spór, gmina Piła postanowiła przejąć schronisko. Ta deklaracja zaczyna się urzeczywistniać.

(Red.), pila.pl