Spotkanie z uchodźcami z Ukrainy

Edukacja Interwencje Najnowsze Polityka Ukraina Wydarzenia Złotów
W ostatnich dniach funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Burmistrza Złotowa, z uchodźcami z Ukrainy, przebywającymi na terenie miasta.

W trakcie spotkania przekazano niezbędne informacje i dane adresowe Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, numery telefonów alarmowych także obsługiwanych w języku ukraińskim. Przedstawiono sylwetki dzielnicowych, którzy odwiedzają szkoły gdzie prowadzą zajęcia profilaktyczne. Zabranym obywatelom Ukrainy oraz mieszkańcom którzy goszczą uchodźców, wręczono dwujęzyczną ulotkę informacyjną z ważnymi informacjami i numerami telefonów.

Dzisiaj (22.03) w miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie przeprowadzono zajęcia dla najmłodszych ukraińskich dzieci, uczęszczających do tej szkoły. W trakcie spotkania omówiono jak bezpiecznie poruszać się po mieście zarówno pieszo, jak i rowerem. Lekcja teoretyczna była wstępem do zajęć praktycznych, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Wówczas pod czujnym okiem policjantów uczniowie, będą prezentować swoje umiejętności prawidłowej jazdy rowerem i zachowania na drodze.

Pomimo bariery językowej, najmłodsi uczestnicy spotkania prawidłowo odpowiadali na zadawane przez mundurowych pytania o przepisy i znaki drogowe. Na zakończenie przekazano wsystkim elementy odblaskowe.

Zapraszamy do kontaktu, przedstawicieli szkół, którzy chcieli by zorganizować zajęcia tego typu w miasteczku ruchu drogowego tel. 477-743-238.

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc