Sprawca rozboju zatrzymany

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 30-latek zaatakował mieszkańca Złotowa i ukradł mu telefon komórkowy. Mieszkaniec powiatu złotowskiego usłyszał już zarzut rozboju i uszkodzenia ciała, a Prokurator zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

W ubiegłym tygodniu mieszkaniec Złotowa poinformował, że w godzinach wieczornych w centrum miasta umówił się na spotkanie ze znajomymi. W trakcie rozmowy na chodniku, 18- latka zaszedł z tyłu mężczyzna, po czym zaczął go dusić doprowadzając do stanu bezbronności. Żądał przy tym wydania wszystkich wartościowych rzeczy. W trakcie szamotaniny osoby przewróciły się, a atakowany oddał swój telefon marki Iphone. Pomimo osiągnięcia zamierzonego celu, agresywny 30 latek, zaczął uderzać pięściami po twarzy leżącego na ziemi mieszkańca miasta. Po całym zajściu puścił mężczyznę, wsiadł do auta i odjechał.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Złotowskiej jednostki, którzy kolejnego dnia zatrzymali 30 letniego sprawcę rozboju. Znany był on mundurowym za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Na wniosek Policji, decyzją Prokuratora zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

mł.asp. Damian Pachuc

https://zlotow.policja.gov.pl/w31/aktualnosci/239482,Sprawca-rozboju-zatrzymany.html