SPRAWCY WŁAMAŃ DO PIWNIC ZATRZYMANI

Interwencje Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o niepokojących odgłosach wydobywających się z piwnicy jednego z bloków na terenie Piły. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli odpowiedzialni za włamania do piwnic. Sprawcy usłyszeli łącznie 12 zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli również sporą ilość przedmiotów pochodzących z przestępstwa.

Około godziny 4 w nocy 9 marca br. Oficer Dyżurny pilskiej jednostki otrzymał informację o niepokojących odgłosach wydobywających się z pomieszczeń piwnicznych w bloku na terenie miasta Piły. Podejrzewając, że może dochodzić tam do przestępstwa na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego. Podczas dokładnego sprawdzenia pomieszczeń mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok umundurowanego patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać i próbowali wyjść z bloku. Po krótkiej chwili zostali zatrzymani.

Mieszkańcy Piły w wieku 30 i 31 lat tłumaczyli, że spotkali się tu w celach towarzyskich, aby porozmawiać i zapalić papierosa. Choć na kłódkach do pomieszczeń nie było śladów włamania, mundurowi nie dali wiary ich wyjaśnieniom. Podczas dokładnego sprawdzenia odzieży i plecaków zatrzymanych znaleźli specjalistyczne narzędzia służące do przełamywania zabezpieczeń, a także przedmioty pochodzące z kradzieży.

Późniejsze ustalenia mundurowych pozwoliły potwierdzić fakt udziału mężczyzn w nasilających się w ostatnim czasie włamaniach do piwnic na terenie Piły. Aby uśpić czujność właścicieli pomieszczeń kłódki i zamki otwierali przy użyciu specjalnych narzędzi, które na pierwszy rzut oka nie pozostawiały śladów. Ich łupem padały głównie urządzenia elektroniczne, narzędzia oraz części samochodowe. Wartość skradzionych przedmiotów przekroczyła 16 tysięcy złotych.

Zatrzymani usłyszeli już łącznie 12 zarzutów, jednak jak podkreślają mundurowi sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec sprawców dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ramach prowadzonej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli utracone mienie. Właściciele, którzy rozpoznają swoje przedmioty (widoczne na poniższych zdjęciach) proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem 47 77 415 44 lub w przypadku jego nieobecności oficerem dyżurnym pilskiej jednostki pod numerem 47 77 415 60 / 47 77 414 44.