Stracili prawko za zbyt szybką jazdę

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierowcom, którzy dopuścili się rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma go na okres 3 miesięcy.

Jeden z kierowców wpadł w Budzyniu.

-W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 113 km/h. Mężczyzna ukarany został 500-złotowym mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi. W myśl obowiązujących przepisów zatrzymano mu także prawo jazdy – informuje asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

Sporego pecha miał także kierowca busa, którego zatrzymano w Podaninie.

Za jazdę w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h ukarany został 400-złotowym mandatem oraz punktami karnymi. Jednak najbardziej dotkliwa jest utrata uprawnień do kierowania na trzy miesiące – dodaje pani aspirant.

Oba przypadki zostały ujawnione podczas działań grupy SPEED. Policja zapowiada kolejne takie akcje na drogach powiatu chodzieskiego. Jednocześnie apeluje o rozważną i bezpieczną jazdę.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież