STRAŻACY SZKOLĄ POLICJANTÓW

Czarnków Edukacja Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Od kilku dni policjanci doskonalą swoją wiedzę oraz umiejętności z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie st. bryg. Macieja Kubackiego zajęcia prowadzone są przez strażaków – instruktorów, którzy są specjalistami w tej dziedzinie, a swoje doświadczenie oraz wiedzę zdobywali podczas licznych działań ratowniczych.

Znajomość problematyki z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wypadkach zagrażających życiu lub zdrowiu ludzkiemu jest rzeczą bardzo ważną i niezastąpioną. Policjant, jako osoba powołana do ochrony obywateli w każdej chwili może znaleźć się w sytuacji, kiedy od jego umiejętności będzie zależało czyjeś życie i tylko odpowiednie przygotowanie może przynieść pozytywne efekty udzielonej przez niego pomocy. Z tego też powodu policjanci z czarnkowskiej komendy oraz podległych jednostek uczestniczą w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego pod czujnym okiem strażaków, które odbywają się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie oraz na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Trzciance.

Podczas zajęć omawiana jest pierwsza pomocy  przy różnego rodzaju urazach, rozpoznanie sytuacji zagrożenia życia, prawidłowe tamowanie krwotoków, zasady postępowania w przypadku oparzeń oraz obsługa automatycznych defibrylatorów zewnętrznych AFD.

Wymiana doświadczeń obu służb jest dla wszystkich gwarancją szybkiego i sprawnego działania na miejscu zdarzeń, gdzie minuty decydują o możliwości uratowania czyjegoś życia!

Strażacy serdecznie Wam dziękujemy!

Karolina Górzna-Kustra, Strażacy szkolą policjantów – Aktualności – KPP Czarnków