Strojnowy, czyli Piotr Strojnowski z zespołem na Barce

Kultura Piła Wydarzenia

PIŁA. W najbliższy piątek (4 stycznia)  w Klubie Muzycznym BARKA wystąpi  Strojnowy – czyli Piotr Strojnowski,  współzałożyciel, pierwszy wokalista i lider legendarnego zespołu DAAB,  ale w nowej formacji reggae!  Koncert rozpocznie się o godzinie 20.00.

Piotr “Struna” Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie. W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło “Muzyka Serc”, które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu.

Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. “W moim ogrodzie”, “Fala ludzkich serc”, “Zakamarki moich dusz”, “Serce jak ogień” i innych… W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole “Struna” zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

 

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość, ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.

W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół “Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą “Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Pozostałymi członkami zespołu są:

Grzegorz Rytka – saksofon

Michał Marecki – instrumenty klawiszowe

Paweł Mazurczak – bass

Jacek Orłow ? perkusja

 

 

Koncert już w piątek, początek – godzina 20.00.

Wstęp: 30 zł przedsprzedaż / w internecie 32 zł/ 40 zł w dniu koncertu.

Przedsprzedaż biletów:  w klubie,   w Sklepie RESZKA (Piła, ul. Rogozińska 33) oraz  w internecie: Ticketos.

Po koncercie jak zawsze AFTER PARTY! WSTĘP WOLNY (od 18-lat).

 (Red.)
J. Naranowicz