Strzałem z wiatrówki wybił szybę w przystankowej wiacie

Czarnków Na sygnale Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Strzelał z wiatrówki w kierunku przystanku autobusowego. I wybił szybę. Na szczęście nikogo nie zranił. 19-latek już usłyszał zarzuty. Za swoją głupotę może trafić za kratki. Nawet na 5 lat.

W piątek, 14 maja trzcianeccy policjanci otrzymali informację o zdewastowaniu przystanku PKS przy Placu Pocztowym. Ktoś strzelając z wiatrówki wybił szybę, powodując straty w wysokości 2 tys. złotych.

-Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia kryminalni przystąpili do poszukiwania wandala. W policyjnych ustaleniach pomocny okazał się miejski monitoring. Na podstawie zapisu z kamer mundurowi wytypowali sprawcę. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Trzcianki. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany sam zgłosił się na komisariat. Podczas przesłuchania przyznał się do uszkodzenia mienia i złożył wyjaśnienia. Zobowiązał się do naprawy przystanku ? relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy KPP w Czarnkowie.

Teraz 19-latek, będzie musiał ponieść konsekwencje swojego, nieodpowiedzialnego zachowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Czarnków