Sukces Hanny, Róży i Jana!

Edukacja Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

Pierwsze miejsce dla najmłodszych z Vocal Squad Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny.

Podopieczni dwóch grup wokalnych z BPiCK w Trzciance brali udział w XXIV Festiwalu Piosenki Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej, ku pamięci Jerzego Herby w Kuźnicy Czarnkowskiej.

Wydarzenie zgromadziło około stu wokalistek i wokalistów z kategorii wiekowych od klas podstawowych 1-3 po szkoły średnie. Instruktorzy BPiCK w Trzciance: Agata Wilant i Izabela Lewandowska – Zywer przygotowali łącznie trzy zespoły i jedną solistkę. Vocal Squad reprezentowali: Hanna Ziółkowska, Róża Juzyk, Jan Najdek – z piosenką „Przybyli Ułani pod okienko” oraz Agata Wyrwa, Ismena Osowiecka i Alicja Dziamska – z piosenką „Jest takie miejsce”.

Podopiecznymi Izabeli byli Antonina Wojtecka i Lena Szedler – z piosenką „Rozkwitały pąki białych róż” oraz Karolina Mieńko – z utworem „O mój rozmarynie”.

Jury postawione przed ciężkim wyborem zadecydowało o przyznaniu nagród. Wśród laureatów znalazł się jeden z tercetów Vocal Squad, w kategorii wiekowej klas 1-3. Niemałym sukcesem, bo pierwszym miejscem, pochwalić mogą się: Hanna Ziółkowska, Róża Juzyk i Jan Najdek.

– Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Niewątpliwe potrzeba odwagi, aby stanąć przed tak liczną publicznością. Cieszymy się, że nasi podopieczni próbują swoich sił w konkursach, zdobywając cenne doświadczenie i realizują swoją pasję do śpiewu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wieści o nadchodzących konkursach, trzymając przy tym zaciśnięte kciuki – podsumowują instruktorzy z BPiCK w Trzciance.

BPiCK w Trzciance