Święty Mikołaj drogówki dla kierowców

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

 WAŁCZ. W związku z nadchodzącymi Mikołajkami policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej policji wcielili się w rolę Świętego Mikołaja. Jak przy tego typu spotkaniu Mikołaja z kierowcami mogły być tylko prezenty, a zamiast mandatu zabobonna rózga, wywołująca uśmiechy na twarzach kierowców. Były także upominki dla najmłodszych pasażerów i przechodniów.

Od kilkunastu już lat z początkiem grudnia policjanci wałeckiej drogówki wcielają się w rolę Świętego Mikołaja. Zbliżający się dużymi krokami okres świąt to czas wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci drogówki apelują poprzez Świętego Mikołaja o życzliwość na drodze, ostrożność i rozwagę.

Podczas tego typu kontroli drogowej z udziałem Mikołaja w takiej chwili kierującym towarzyszą niezwykłe emocje. Kierowcy usprawiedliwiali się, że na drodze zachowywali się całkiem dobrze i obiecali być wzorowymi kierowcami. Mikołaja prosili przede wszystkim o zdrowie i bezpieczne docieranie zawsze do celu. W spotkaniu z Mikołajem nie mogło zabraknąć niespodzianek w postaci quizu na temat świątecznych tradycji, a jak Święty to też i prezenty.

Każdy zatrzymany do kontroli kierowca otrzymywał od policyjnego Mikołaja słodycze, odblaskową kamizelkę, a pojawienie się zabobonnej rózgi wywoływało uśmiechy na ustach kierowców. Każda rózga zaopatrzona była w cukierek. Pomysłodawcy trwające już od lat Mikołajkowej akcji dla kierowców, bracia kapucyni z Parafii św. Antoniego w Wałczu przygotowali dla kierujących słodkie prezenty.

Do działań włączyła się także Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wałczu.

Asp. Beata Budzyń
KPP Wałcz