Szamocin: Remont Domu dziecka dla dzieci z Ukrainy

Chodzież Interwencje Inwestycje Najnowsze Polityka Ukraina Wydarzenia
POWIAT CHODZIESKI. To opuszczony dom dziecka w Szamocinie. Jeszcze 3 tygodnie temu to była ruina. Dziś to plac budowy. Codziennie ponad 100 mieszkańcow Szamocina od rana do nocy remontuje ten budynek, żeby można tu przenieść jak najszybciej dom dziecka z Ukrainy angażują swój czas, siłę i pieniądze. Nie muszą, chcą! W sumie 800m2.
Dominik jest ikoną tego przedsięwzięcia. Wychowanek właśnie tego domu dziecka, który dziś prowadzi firmę budowlaną. Razem z kolegą na dwie ekipy remontowe pracują aż się kurzy! Największym wyzwaniem jest remont dachu. Tego jeszcze nie dźwignęli. Jeśli są tu dobrzy ludzie, którzy “robią w dachach” to proszę o kontakt z michalszejner@wp.pl /+48 888106085
Dom Dziecka ma przyjąć około 40 dzieci wraz z wychowawcami co jest bardzo istotne ponieważ dzieci będą przebywały w swoim środowisku wraz ze swoimi opiekunami.

Obiekt był dwa lata wyłączony z użytkowania.

-Wraz z Panią Dyrektor i oraz wieloma zaprzyjaźnionym przyjaciółmi którzy chcą pomagać działamy i organizujemy środki potrzebne do uruchomienia tej placówki. Okoliczni strażacy, całe klasy szkół zawodowych wraz z wychowawcami oraz mieszkańcy Szamocina czekają tylko na sygnał i są gotowi do nieodpłatnej charytatywnej pomocy. Powiat Chodzież przeznaczył na ten cel też nie małą kwotę elektrycy hydraulicy są załatwieni jest firma, która zadeklarowała się poprawić i ogarnąć dach – czytamy na stronie zbiórki.

https://zrzutka.pl/remont-domu-dziecka-dla-dzieci-z-ukrainy