Szczęście daje dobre zdrowie

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Nic nie buduje spokoju i nic nie tworzy poczucia szczęścia tak, jak dobre zdrowie. Nawet praca, czy wymarzone mieszkanie nie poprawią humoru, jeśli szwankować będzie nasze zdrowie. Dlatego tak ważne są inwestycje, jak ta oddawana dzisiaj do użytku dla lekarzy i pacjentów – mówił podczas uroczystości otwarcia nowo wybudowanego Ośrodka Zdrowia w Mieścisku, senator Adam Szejnfeld.

 

Ośrodki zdrowia buduje się raz na dziesiątki lat. Tym bardziej należy pogratulować wójtowi gminy Mieścisko, niebawem burmistrzowi, panu Przemysławowi Renn oraz Radzie Gminy, w tym pani przewodniczącej pani Kamili Mazurek, ale także wykonawcom i wszystkim tym, którzy podejmując razem tę trudną inicjatywę przychylili się do realizacji tak społecznie potrzebnej inicjatywie – mówił senator Adam Szejnfeld, który wziął udział w uroczystości otwarcia nowego ośrodka zdrowia w Mieścisku.

Historia inwestycji jest długa. Od lat bowiem chcieliśmy doprowadzić do powstania nowoczesnego obiektu służącego miejscowej ludności, ale zawsze brakowało środków, a koszty remontu i modernizacji do tej pory funkcjonującego ośrodka zdrowia przewyższyłyby koszty budowy nowego, nowoczesnego obiektu. Rozpoczęcie prac było trudne, gdyż najpierw wybuchła pandemia, a potem wystrzeliły ceny materiałów i koszty robocizny. Nie dosyć tego, w trakcie prac pojawiały się nieprzewidziane problemy, w tym np. awaria wodociągu…  Pierwotnie zakładanym terminem zakończenia inwestycji na październik 2022 należało zatem przedłużyć poprzez podpisanie aneksu do umowy przesuwając zakończenie inwestycji na rok 2023. No ale teraz jest. Piękny i nowoczesny. Wszyscy się bardzo cieszymy. A cieszylibyśmy się jeszcze bardziej, gdyby widział to także Narodowy Fundusz Zdrowia w przyznawanych środkach na leczenie naszych mieszkańców. – mówił podczas otwarcia Ośrodka Zdrowia w Mieścisku wójt Przemysław Renn.

Ośrodek Zdrowia w Mieścisku został zaprojektowany tak, aby spełniać oczekiwania zarówno kadry medycznej, jak i pacjentów. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ponadto w części POZ została wydzielona także część dla dzieci, w tym osobna strefa dla zdrowych i chorych dzieci. Ośrodek mieści m.in. przychodnię podstawowej opieki zdrowotnej POZ lekarzy rodzinnych, a także gabinet stomatologiczny, aptekę oraz gabinety dla praktyk specjalistycznych. Całość ma to ok. 1000 m2 powierzchni. W placówce zastosowano także nowoczesne rozwiązania takie jak np. pompa ciepła, czy instalacja fotowoltaiczna, co sprzyjać będzie środowisku i pozwoli obniżyć koszty eksploatacyjne. Całkowita wartość tego zadania, to około 5,5 miliona zł.

Mogę spokojnie stwierdzić, iż jest to nie tylko bardzo nowoczesny, ale i piękny obiekt. Jeżdżąc po Wielkopolsce, a także i po całej Polsce, trudno spotkać podobnie wspaniały i wielofunkcyjny ośrodek, a podkreślić trzeba, że do tego jest jeszcze też wspaniałe jego otoczenie, a więc nowo stworzony park miejski oraz amfiteatr, co w sumie będzie także służyło relaksowi, oddechowi od codziennego życia oraz społecznej integracji. Widać, że wszyscy którzy byli zaangażowani w realizację tego obiektu wiedzieli co chcą osiągnąć. Pogratulować należy zatem mieszkańcom, że mają tak wspaniałych samorządowców – podsumował uroczystość senator Adam Szejnfeld.

Wśród licznie zaproszonych gości była także obecna pani poseł Małgorzata Janyska.

Kamila Łańska / Biuro Senatorskie Adama Szejnfelda w Pile