Szczęśliwy finał poszukiwań starszej kobiety

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Wczoraj przed południem w okolicy Zbyszewic, służby mundurowe z powiatu chodzieskiego wraz z mieszkańcami wsi prowadzili poszukiwania starszej kobiety. Akcja miała szczęśliwy finał.

W działania włączyli się także strażacy z JRG PSP w Chodzieży.

-Pierwszy zastęp straż pożarnej wyjechał do akcji na prośbę Policji o godzinie 10:11 i była to specjalistyczna łódź motorowa, z której przeszukiwano brzeg jeziora Zbyszewickiego –  informuje mł. bryg. Leszek Naranowicz z KP PSP w Chodzieży. – Kolejne zastępy straży pożarnej dysponowane były zgodnie z prośbą kierującego akcją poszukiwawczą z Policji. Łącznie do zdarzenia wyjechało 6 zastępów OSP i PSP, tj. 19 strażaków.

Skoordynowane działania ratowników ze straży pożarnej polegały na przeszukiwaniu wspólnie z policjantami oraz wolontariuszami  i sąsiadami zaginionej m.in. pól upraw rolnych, nieużytków, zarośli oraz akwenów wodnych w okolicach miejscowości Zbyszewice.  Akcję wspomagał policyjny dron.

Starsza pani została znaleziona w zaroślach niedaleko plaży nad jeziorem Zbyszewickim. Była wyczerpana, ale przytomna.

W działaniach poszukiwawczych trwających ponad 6 godzin udział wzięło 19 strażaków z JRG PSP Chodzież, OSP KSRG Margonin, OSP Próchnowo, OSP Dziewoklucz, OSP KSRG Szamocin oraz 50 policjantów.

(Red.)

Fot.  dh Szymon Stypka OSP Margonin.