Technik fotografii i multimediów – nowy kierunek w pilskim Ekonomiku

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

POWIAT PILSKI. Już od września w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile pod patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego rusza nowy, atrakcyjny kierunek – technik fotografii i multimediów, przygotowujący do pracy w popularnej branży mediów społecznościowych, telewizji, marketingu i reklamy.  

Chodzi o naukę zawodu technika mediów cyfrowych, przygotowującego i realizującego projekty multimedialne (telewizyjne i graficzne) gotowe do publikacji w każdych mediach.

– To doskonała propozycja dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą w przyszłości pracować w telewizji, tworzyć filmy reklamowe, projekty graficzne i multimedialne, nauczyć się montażu, obróbki cyfrowej obrazu video. Kierunek jest nowatorski i odpowiada  zapotrzebowaniu rozwijającej się branży multimediów, zwłaszcza mediów społecznościowych ? tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Obecnie komunikacja audiowizualna to nie tylko przyszłość, ale powszechny język informacji, marketingu i reklamy w każdej dziedzinie gospodarki.
– Technik multimediów to zawód, który ma ogromną przyszłość. Coraz więcej firm, a także instytucji publicznych przykłada dużą wagę do wizualizacji na przykład swoich stron internetowych. Absolwent tego kierunku będzie mógł przebierać w ofertach lub stworzyć własną firmę ? dodaje starosta.

W pracowniach komputerowych odbywać się będą zajęcia z obróbki cyfrowej i edycji filmów video, tworzenia filmów reklamowych i efektów specjalnych oraz montażu filmowego, obróbki zdjęć oraz emisji i publikacji przygotowanych materiałów.

W szkolnym studiu telewizyjnym młodzież nauczy się pracy z kamerą, realizacji emisji na żywo, a także realizacji dźwięku i oświetlenia planu.

Uczniowie będą tworzyć własną telewizję szkolną, a praktyki odbywać w lokalnych telewizjach i agencjach reklamy.
Przyszłe miejsca pracy to m.in.: studia filmowe, agencje reklamowe, prasowe, fotograficzne, wydawnictwa, drukarnie, laboratoria naukowo-badawcze, studia optyczne, a w każdej firmie ? obsługa mediów społecznościowych, polegająca na tworzeniu wizerunki firmy i jej narzędzi marketingowych.

Szczegóły: https://edu.powiat.pila.pl/szkoly/zespol-szkol-ekonomicznych-w-pile
Rekrutacja na nowy kierunek rozpocznie się 15 czerwca, podobnie jak do wszystkich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pilski na rok szkolny 2020/2021 poprzez elektroniczny system NABÓR firmy VULCAN, dzięki któremu, jak co roku proces naboru przebiegać będzie według jasnych i przejrzystych zasad.

Powiat Pilski