Trzech chłopców zgubiło się w lesie…

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. W sobotę w lesie zagubiło się trzech chłopców, którzy wybrali się na wycieczkę rowerową. Szybko zapadający zmrok i niskie temperatury na dworze to sygnał, że trzeba działać szybko i sprawnie, by ich odnaleźć.

?Było już całkowicie ciemno na dworze, gdy dyżurny chodzieskiej Policji otrzymał informację, że w lesie zgubiło się trzech chłopców. Interwencję zgłosił 11-latek, który poinformował, że wraz z 7-letnim bratem oraz 12-letnim kolegą zgubili się w rejonie Gontyńca podczas wycieczki rowerowej ? relacjonuje asp. Karolina Smardz-Dymek z chodzieskiej Policji.

Na miejsce natychmiast skierowano patrole Policji. Teren, na którym były prowadzone poszukiwania jest trudny, bowiem obfituje w wiele górek, pagórków, wąwozów, będących pozostałością po lodowcu.

?Po pewnym czasie rowerzyści zostali zauważeni przez ojca rodzeństwa, który samochodem terenowym wraz z kolegą przeczesywał kompleksy leśne w ich poszukiwaniu. Dzieci przestraszone, ale całe i zdrowe wróciły do domu. Okazało się, że chłopcy stracili orientację w terenie, kiedy postanowili skręcić w inną, nową dla nich ścieżkę. Po przejechaniu kilkuset metrów zorientowali się, że zabłądzili ? dodaje Smardz-Dymek.

Policja przypomina, że w okresie zimowym szybko robi się ciemno. Fajna wycieczka do lasu może okazać się pułapką, z której trudno się wydostać, jeśli nie znamy dobrze terenu. Do tego niskie temperatury na dworze mogą doprowadzić do wyziębienia organizmu. Niezależnie od wieku pamiętajmy, że wybierając się do lasu powinniśmy o tym fakcie poinformować kogoś bliskiego, wskazując jednocześnie w jakim kierunku planujemy się udać. Co także jest niezwykle ważne ? naładujmy telefon komórkowy, by móc, tak jak zrobili to chłopcy, wezwać pomoc.

(Red.)

Fot. KPP Chodzież