PIŁA. Wczoraj w godzinach wieczornych zatrzymano trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszym z nich okazał się młody mężczyzna, który prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne ogrodzenie. Kierujący próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Dzięki obywatelskiej postawie świadka zatrzymano mężczyznę, który pijany jechał ulicami Piły. Tego samego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którego kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na DK-10 w Pile. Kierujący samochodem osobowym marki Mazda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w przydrożny płot. 27-letni kierowca próbował uciec, został jednak zatrzymany przez policjantów, którzy natychmiast zjawili się na miejscu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący i pasaże byli pod wpływem alkoholu. Po udzieleniu pomocy medycznej zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.
Niespełna dwie godziny później policjanci zatrzymali 62-latka, który jechał ulicami Piły mając blisko promil alkoholu w organizmie. Na nietypową jazdę samochodu zwrócił uwagę świadek, który powiadomił funkcjornariuszy. Kiedy kierowca Daewoo zatrzymał się na parkingu sklpeu spożywczego, zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę. Była to kolejna osoba, która tego dnia trafiła do aresztu za jazdę po alkoholu.
Przed godziną 22:00 policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy patrolując teren gminy, zauważyli jadący drogą ciągnik bez tablic rejestracyjnych. Kiedy zatrzymali kierowcę, od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że mężczyzna w swoim organizmie miał 2 promile alkoholu.
Zatrzymani za jazdę po alkoholu stracili uprawnienia do kierowania. Dodatkowo odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.
Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. W przypadku zauważenia osoby, która wsiadła za kierownicę po alkoholu, należy zdzwonić pod numer alarmowy. Jeden anonimowy telefon może uratować czyjeś życie.
Mł. asp. Jędrzej Panglisz/KPP Piła