Trzech sprawców kradzieży samochodu o bogatej kartotece kryminalnej

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Policjanci z Drawska i Krzyża Wlkp. zatrzymali trzech sprawców kradzieży samochodu marki Renault Scenic. Cała trójka ma bogatą kartotekę kryminalną. Jeden z podejrzanych większość czasu spędził w więzieniu, natomiast drugi zaraz po przedstawieniu mu zarzutów trafił do zakładu karnego, bo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. 

4 lutego właściciel pozostawił auto na poboczu na trasie Krzyż Wlkp. /Drezdenko z powodu drobnej usterki. Kiedy powrócił na miejsce z zamiarem odholowania pojazdu do mechanika, stwierdził, że auto zniknęło. Natychmiast poinformował o tym mundurowych. Ci od razu rozpoczęli poszukiwania złodziei i utraconego pojazdu.

Niedaleko od miejsca zdarzenia policjanci zauważyli volkswagena, który holował skradzionego scenica. Kierowcami aut byli dobrze im znani mieszkańcy gminy Krzyż Wlkp., 36-letni multirecydywista, który jakiś czas temu opuścił zakład karny oraz 23-latek, który również był karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami, dodatkowo przy 36-latku funkcjonariusze znaleźli kilka działek amfetaminy. Mężczyźni natychmiast zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przesłuchania wyjaśnili śledczym, że wraz z jeszcze jednym kolegą włamali się do auta i zabrali m.in. koło zapasowe, akumulator i narzędzia, a potem postanowili ukraść pojazd na części, które chcieli sprzedać na złom.

Wkrótce do zatrzymanych dołączył ich wspólnik, 26-letni mieszkaniec gminy Wieleń, który zaraz po usłyszeniu zarzutów trafił do więzienia, gdyż był poszukiwany do odbycia kilku miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwa. On również nie stronił od narkotyków. W trakcie przeszukania miał przy sobie amfetaminę.

Teraz o dalszym losie całej trójki zadecyduje sąd.

Redakcja