Trzy osobówki zderzyły się na DK10. Pięć osób w szpitalu. Droga już odblokowana (AKTUALIZACJA)

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

ŚMIŁOWO. Trzy samochody osobowe zderzyły się na DK 10 pomiędzy miejscowościami Śmiłowo oraz Grabówno. Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 13.30. Pięć osób trafiło do szpitala.

Jadący z kierunku Bydgoszczy hyundai, kierowany przez 45-latka z powiatu szczecineckiego zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z osobową skodą, za kierownica której siedział 50-letni mieszkaniec powiatu choszczanskiego. Trzecie auto biorące udział w wypadku do jadący za hyundaiem ford, którym kierował 24-latek z powiatu olsztyńskiego. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia zjechał na bok, jednak mimo tego manewru zahaczył o hyundaia – relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot p.o. oficera prasowego KPP w Pile.

W wypadku ucierpiało łącznie pięć osób. To kierowca i pasażerka skody, a także kierowca i dwóch pasażerów hyundaia. Wiadomo już, że 45-latek był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mężczyzna zasnął za kierownicą.

Krajowa “dziesiątka” na czas działań ratowniczych ( ok. 3,5 godz.) była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy przez Kaczory oraz Miasteczko Krajeńskie.

Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnia pilska Policja.

(Red.)
Fot. KPP Piła