Trzy wypadki, kilka kolizji, kilka interwencji domowych i publicznych – złotowcy policjanci podsumowali okres świąteczno- noworoczny

Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W okresie Świąt i Nowego Roku nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu złotowskiego czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji wspólnie z policjantami pionu kryminalnego.

W okresie od 21 do 26 grudnia oraz od 28 grudnia 2018r. do 01 stycznia 2019r.funkcjonariusze prowadzili wzmożone działania Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie i Bezpieczny Weekend – Nowy Rok. W tych dniach szczególną uwagę zwracano na bezpieczeństwo osób podróżujących, jak również na ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg oraz osób niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

W trakcie działań na terenie powiatu odnotowano trzy wypadki drogowe.

21 grudnia na trasie Stara Wisniewka-Stawnica 20- latek kierujący pojazdem Vw Golf nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Kierowca nie doznał obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu.

 27 grudnia  na drodze K-22 Podgaje-Lędyczek 43- letni kierujący mazdą w trakcie manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, wskutek czego doszło do wywrócenia pojazdu. Pasażerki pojazdu zostały przewiezione do szpitala.

31 grudnia około 23:20 w Krajence 32-letni kierujący w stanie nietrzeźwości pojazdem Opel Corsa w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W omawianym okresie odnotowano kilka kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących – czterech kierujących samochodem i jednego kierującego rowerem.  Odnotowali tez kilka interwencji domowych i publicznych. Najczęściej ich przyczyną była nadmierna ilość alkoholu.

Służba kryminalna oceniła ten okres jako spokojny. I tym razem obyło się bez poważniejszych przestępstw.

(Red), IW- KPP Złotów