Tym paniom niestraszny napastnik

Najnowsze Wałcz Wydarzenia
WAŁCZ. Wczoraj w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu policjanci przeprowadzili  szkolenie z technik samoobrony dla mieszkanek z terenu powiatu. Kobiety uczyły się właściwych zachowań w przypadku natrętnego sprawcy, czy też w przypadku nagłego ataku.
Wczoraj w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zgłosiło się 15 pań. Prowadzący zajęcia asp. Sebastian Cupryjak instruktor taktyk, technik interwencji policyjnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, uczestniczkom szkolenia przekazał wiedzę na temat umiejętności rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji, jak i zachowania się w takich sytuacjach i oczywiście podstawy technik obrony.
Mieszkanki powiatu najpierw wysłuchały krótkiej teorii z przepisów prawa w przypadku tzw. obrony koniecznej, świadka czy osoby pokrzywdzonej, a następnie przystąpiły do prowadzonej przez instruktora rozgrzewki. Ćwiczyły jak bronić się w przypadku ataku sprawcy, czy w przypadku kradzieży torebki- inforuje asp. Beata Budzyń z KPP w Wałczu.
Organizatorem szkolenia była dyrekcja MOSiR we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wałczu. Szkolenie zorganizowano na prośbę mieszkanek
powiatu wałeckiego, a jego celem było przygotowanie  uczestniczek do uniknięcia lub odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie.
Panie bardzo profesjonalnie podeszły  do tematu i z zaangażowaniem ćwiczyły techniki samoobrony. Na zakończenie zajęć gromkimi brawami podziękowały instruktorowi – podsumowuje aspirant Budzyń.
 (Red.)
 Fot. KPP Wałcz