Tytoniowa kontrabanda za 400 tysięcy

Na sygnale Najnowsze Piła

PIŁA. Pilscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców miasta podejrzanych o nielegalne posiadanie dużej ilości tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli blisko tonę nielegalnego towaru. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na blisko 400 tys. zł. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat więzienia.

1 i 2 sierpnia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przy wsparciu kryminalnych oraz policjantów Wydziału Dochodzeniowo ? Śledczego, Wydziału Prewencji i Krajowej Administracji Skarbowej w Pile, przeprowadzili działania na terenie miasta  oraz powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego wymierzone w przestępczość akcyzową.

     -Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że mieszkańcy Piły mogą być w posiadaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. Na terenie powiatu czarnkowsko ? trzcianeckiego i Piły przeszukali  kilka pojazdów  i pomieszczeń, w których  zabezpieczyli łącznie blisko tonę tytoniu zapakowanego w parciane worki. Funkcjonariusze znaleźli również dwie maszyny służące do cięcia liści tytoniu – mówi podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

W rezultacie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 27 do 53 lat. Dwóch z nich wcześniej było już karanych między innymi za przestępstwa akcyzowe. Teraz grozi im wysoka grzywna oraz kara więzienia do 3 lat.

(WM)

 Źródło: KPP Piła