Uderzył w słup sygnalizatora świetlnego

Najnowsze Piła
W Złotowie policjanci zauważyli jadący motocykl, który posiadał wygiętą tablicę rejestracyjną w sposób uniemożliwiający jej odczytanie.

Gdy policjanci wydali sygnał motocykliście do zatrzymania się, ten znacznie zwiększył prędkość i zaczął uciekać. Mundurowi udali się za uciekającym jednośladem używając sygnałów uprzywilejowania. Gdy uciekający kierowca wjechał na al. Mickiewicza, popełniając przy tym szereg wykroczeń, na prostym odcinku znacznie przyśpieszył. W wyniku niedostosowania prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup sygnalizatora świetlnego. Po zdarzeniu 31-letni mieszkaniec Złotowa został przetransportowany do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Ustalono, że pojazd którym się poruszał nie był zarejestrowany, nie posiadł ubezpieczenia, a jego kierowca nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto przy mężczyźnie znaleziono substancje zabronione. O zdarzeniu powiadomiono Prokuratora, pod którego nadzorem prowadzone były wszystkie czynności.

KPP Złotów