Ukradł tablice rejestracyjne i paliwo. Pod wpływem alkoholu i narkotyków uciekał przed policjantami

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pilskiej komendy podczas pościgu zatrzymali  34-letniego mieszkańca Trzcianki oraz mężczyznę, który z nim podróżował. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed mundurowymi. Był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Kilka dni wcześniej ukradł tablice rejestracyjne i zatankował paliwo, nie uiszczając za nie opłaty. Sąd Rejonowy  w Pile aresztował go na 3 miesiące.

12 sierpnia w godzinach wieczornych na jednym z pilskich osiedli skradziono tablicę rejestracyjną.  Tego samego wieczoru kierujący pojazdem marki Renault Clio z zamontowaną ?nową? tablicą zatankował paliwo na stacji przy ulicy Poznańskiej, lecz za nie już nie zapłacił.

W związku z tym zdarzeniem opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny, który zarejestrowała kamera monitoringu i zwróciliśmy się do mieszkańców naszego regionu o wszelkie informacje na temat sprawcy. Ogromnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za liczne informacje, które przyczyniły się do ustalenia tożsamości mężczyzny  – mówi podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.

15 sierpnia po godz. 17.00 policjanci z pilskiej drogówki zauważyli Renault Clio, a w nim mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jednego z poszukiwanych.

W pojeździe znajdował się także pasażer. Mundurowi postanowili przeprowadzić kontrolę. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania, kierowca zaczął uciekać. Policjanci o całej sytuacji poinformowali dyżurnego, a następnie włączając sygnały świetlne oraz dźwiękowe prowadzili pościg za uciekinierem ? kontynuuje Kowalska.

Ten, na terenie gminy Ujście wjechał w drogę leśną. Obaj poszukiwani wyszli z auta i rzucili się do ucieczki.

Policjanci oddali strzał alarmowy i po chwili zatrzymali mężczyzn. Jak się okazało 34-letni kierowca, mieszkaniec Trzcianki był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Wobec niego Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy ? dodaje Żaneta Kowalska.

 (Red.)

 Fot. KPP Piła