UKRADLI PRZEWODY ELEKTRYCZNE Z LINII KOLEJOWEJ

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

Dzielnicowi z Krzyża Wlkp. oraz Drawska zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców powiatu strzelecko-drezdeneckiego podejrzanych o kradzież przewodu elektrycznego, wykorzystywanego podczas remontu torowiska na trasie Krzyż Wlkp. – Drawiny. Z ustaleń śledczych wynika, że ich łupem padło około 200 metrów kabla. Pokrzywdzony oszacował poniesione straty na 20 tysięcy złotych.

W ubiegłym tygodniu do policjantów z Krzyża Wlkp. dotarło zgłoszenie, że nieznany sprawca ukradł 200 metrów przewodu elektrycznego, który był wykorzystywany przy pracach związanych z modernizacją linii kolejowej na trasie Krzyż Wlkp. – Drawiny. Przewody składowane były na terenie jednej z posesji w gminie Krzyż Wlkp. Złodziej wykorzystał moment, kiedy teren nie był monitorowany. Wartość skradzionego mienia wyceniono na 20 tysięcy złotych.

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. W sobotę, 16 września br. złodzieje wpadli w ich ręce. Jak się okazało wracali z kradzieży. Pojazd, którym się poruszali załadowany był skradzionymi kablami. Podejrzani poprzecinali je piłami motorowymi, aby krótsze łatwiej im było upchnąć do samochodu. Część z nich sprzedali na skupie złomu. To mieszkańcy powiatu strzelecko-drezdeneckiego w wieku 29 i 46 lat. Młodszy z podejrzanych już 5-krotnie przebywał w zakładach karnych za podobne przestępstwa.

Złodzieje zaraz po zatrzymaniu usłyszeli zarzuty do popełnienia, których się przyznali. 46-latek dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem bez aktualnego przeglądu oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Za kradzież polskie prawo przewiduje karę do 5 lat więzienia.

Karolina Górzna-Kustra